خوش آمدید — امروز پنجشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۶

مقررات بهداشتی

بازدید: 1070

در بعضی کشورها از مسافرینی که از نقاط معینی از دنیا وارد می‌شوند کارت مخصوص بهداشت و واکسیناسیون مطالبه می‌شود. قبل از تهیه مقدمات سفر و خرید بلیت بهتر است از مقررات کشور مقصد خود در این مورد مطلع شوید .

 

مقررات یاد شده درباره دام ها، حیوانات زنده و گیاهان نیز مصداق دارد. در صورتی‌که به هنگام مسافرت حیوان زنده و یا گل و گیاهی همراه شما باشد، کسب این اطلاعات بسیار ضروری و سودمند خواهد بود.

 

قسمت بهداشت و قرنطینه در فرودگاه :

 

بیماران:مسافران بیماری که مشمول یکی از گروه‌های زیر می‌گردند، باید قبل از خرید بلیت فرم پزشکی خود را پس از تکمیل و تایید پزشک معالج به تایید پزشکی شرکت هواپیمایی مربوطه برسانند.

 

بیماری های خونی

 

بیماری های قلبی و عروق

 

بیماران مبتلا به سکته قلبی تحت درمان

 

بیماران تحت درمان بعد از عمل جراحی

 

هر نوع شکستگی استخوان

 

بیماری‌های ریوی از قبیل آسم(تنگی نفس) و غیره

 

بیماری‌های عفونی مانند (سینوزیت حاد) و یا واگیردار (سرخک و غیره)

 

بیماری‌های اعصاب (مانند صرع)

 

بیماری‌های مغزی و پاراپلژی

 

سوختگی و عفونت ناشی از آنبیمارانی که به تشخیص پزشک معالج احتیاج به اکسیژن مصنوعی و همراه (پرستار و پزشک) داشته باشند.

 

خانم های باردار:

مسافرت‌های کوتاه مدت و داخلی برای خانم‌های باردار تا 32 هفتگی به شرط ارایه گواهی پزشک و تعیین تاریخ تقریبی وضع حمل مجاز می‌باشد. در مسافرت‌های طولانی و بین‌المللی گواهی پزشک مربوط مبنی بر بدون اشکال بودن پرواز زنان باردار باید قبلاً به تایید قسمت پزشکی شرکت هواپیمایی مربوطه برسد.

توصیه های ویژه به بیماران قلبی-عروقی که قصد مسافرت دارند:


۱- بیماران باید مطمئن شوند که مقدار کافی از داروی قلبی از جمله نیتروگلیسیرین زیرزبانی را برای همه مدت مسافرت همراه دارند و از آن ها در درون چمدان نگهداری کنند.


۲- فهرست جداگانه ای از داروهای مورد استفاده، مقدار دوز مصرفی، فواصل مصرف و اندازه قرص را نزد خود نگهداری کنند تا در صورت گم شدن امکان فراهم کردن دوباره دارو وجود داشته باشد.


۳- اگر بیمار به هنگام مسافرت هوایی از چندین نصف النهار جغرافیایی عبور می کند، باید فواصل دوز و دفعات مصرف دارو را تنظیم کند.


۴-یک کپی از آخرین نوار قلب گرفته شده را همراه خود داشته باشد.


۵-در صورتی که مسافر دارای ضربان ساز قلبی است، کارت شناسایی ضربان ساز قلبی را به همراه داشته باشد و باید نوار قلب، از ضربان ساز دارای خاصیت الکترومغناطیسی یا فاقد آن گرفته شود.


۶- در مورد نیازهای ویژه ای همچون وعده غذای مخصوص، اکسیژن درمانی، درخواست کند که نزدیک به درب یا مجاور اتاق استراحت کابین هواپیما باشد.


۷- فرد باید تحرک غیر ضروری را به ویژه هنگام پرواز محدود کند. برای انتقال چمدان به قسمت بار از چرخ دستی استفاده کند و برای به کارگیری صندلی چرخ دار یا وسیله حمل بار الکتریکی با مسئولان فرودگاه هماهنگی کند.