خبر خبر

آغاز برنامه های پرواز حجاج مازندرانی از 27مردادماه به عربستان

مدیرکل فرودگاه های مازندران افزود :  برنامه‌های پرواز حجاج از ۲۷ مرداد ماه امسال در مازندران آغاز می شود.

مهندس سعدالله وطن خواه به برنامه‌های پرواز حجاج از ۲۷ مرداد ماه امسال اشاره و اظهار کرد: پرواز 3 هزار و 700 نفر زائر به مکه مکرمه از فرودگاه بین المللی دشت ناز ساری اجرا می‌شود و زمان اقامت در مکه از یک هفته تا۱۰ روز است.

وی زمان برگشت حجاج را ۲۹ شهریور عنوان و تصریح کرد: خدمات پروازی این پروازها از طریق ایرباس انجام می شود.

مدیرکل فرودگاه های مازندران با اشاره به اینکه  فرودگاه ساری ، آمادگی لازم برای اعزام حجاج به خانه خدا را دارد، تصریح کرد:آمادگی لازم از لحاظ زیر ساخت ها در ترمینال  فرودگاه انجام شده و خدمات به مسافرین به طور مناسب انجام می شود.

وطن خواه در مورد تعداد پروازها به عربستان نیز گفت: تعداد پروازهای ساری - عربستان، ۱۶ پرواز است که ۲۰۰مسافر در این پروازها جابه‌جا می شوند.

وی همچنین درباره زمان پرواز و  ورود و خروج  زائران بیت ا... الحرام ، افزود: زمان ورود و خروج پروازها  با توافق عربستان لحاظ و پروازها انجام می شود.

مدیرکل فرودگاه های استان مازندران درباره پروازها به حج خاطرنشان کرد: ۱۹فرودگاه در کشور با توجه به شرایط و ناوگان های پروازی، پرواز به سوی عربستان را انجام داده و که به دو یا 4 پرواز می‌رسد.

مهندس وطن‌خواه همچنین درباره وضعیت استراتژیک و سیاسی میان کشور ایران و عربستان اظهار کرد: با توجه به وضعیت سیاسی مشکلی برای شرایط پرواز وجود ندارد و عربستان با تمام شرایط ایران برای پرواز حجاج موافقت کرده است.

 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد