خبر خبر

روابط عمومي، به ايمني به طور خاص توجه کند.
چاپ صفحه
مديرکل فرودگاه هاي مازندران با تاکيد بر ضرورت استفاده بيشتر فرودگاه ها از تخصص کارشناسان روابط عمومي ستاد گفت: روابط عمومي به موضوعات مرتبط با ايمني که با جان انسان ها درگير است به طور خاص توجه کند.

مهندس سعداله وطن خواه  به نامگذاری 27 اردیبهشت به نام ارتباطات و روابط عمومی اشاره و عنوان کرد: روابط عمومی به عنوان بازو و چشم بینای مدیر نقش موثری را در بیان عملکردها و نشان دادن رسالت های هر سازمان ایفا می کند.

مدیرکل فرودگاه های مازندران با بیان اینکه در دو سال اخیر روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران فعالیت های خوبی را بویژه در رصد برنامه های فرودگاه های مختلف انجام داده است، گفت: اخبار منتشره در پورتال و شبکه های اجتماعی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران نشان می دهد که روابط عمومی در حال رصد دایمی عملکرد مدیرعامل، مدیران و کارکنان ستادی و فرودگاهی است و یکی از نقاط قوت اخبار پورتال را می توان برقراری ارتباط مستقیم با مدیران فرودگاه ها و مصاحبه های مستمر با آنها برای دریافت اطلاعات موثق تر و کامل تر عنوان کرد.

وی ادامه داد: بی شک کارشناسان خبری متخصص در ستاد از توان بیشتری برای انتقال اطلاعات کامل یک پروژه و طرح در جملاتی کوتاه و موجز از مدیر مربوط  برخوردارند که خوشبختانه از این ظرفیت استفاده می شود. البته انتظار می رود که در رده بندی اخبار استانی به اهمیت پروژه ها در سطوح ایمنی، اختصاص اعتبار و سطح تلاش کارشناسان بومی توجه بیشتری شود تا اخبار کلان و پراهمیت در میان خبرهای دارای ارزش کمتر گم نشوند.

وی افزود: خوشبختانه روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران در سال های اخیر همواره همراه تمام واحدهای عملیاتی ستادی و فرودگاهی در اطلاع رسانی تلاش های انجام شده در حوزه های مختلف بوده است.

وطن خواه با تاکید بر اینکه نباید هیچ تلاش بزرگی در فرودگاه های دور و نزدیک کشور از چشمان تیزبین روابط عمومی مغفول بماند، گفت: در این حوزه بهتر است روابط عمومی به موضوعات مرتبط با ایمنی که با جان انسان ها درگیر است به طور خاص توجه کند. از سوی دیگر لازم است کارشناسان خبری روابط عمومی در درج اخبار فرودگاهی به ترجمه اصطلاحات فنی بپردازند تا اصحاب رسانه و جامعه مخاطبان بهتر بتوانند با این اخبار ارتباط برقرار کنند.

مدیرکل فرودگاه های مازندران افزود: برگزاری همایش های سالانه برای آموزش مسوولان و کارشناسان روابط عمومی استان ها کافی نیست و باید زمینه ای فراهم شود تا کارشناسان روابط عمومی ستادی در حوزه های تخصصی مختلف از جمله رسانه و خبر، دست کم سالی دو بار در هر فرودگاه حضور یابند و به آموزش مستقیم و نظارت بر عملکرد کارشناسان و مسوولان روابط عمومی فرودگاهی بپردازند. این امر در هماهنگی هرچه بیشتر کارشناسان روابط عمومی فرودگاه ها در تهیه اخبار موثر است و فرصتی را برای تعامل بیشتر آنها با ستاد در بیان موضوعات و دغدغه های موجود ایجاد می کند.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد