خبر خبر

افتتاح طرح توسعه ترمينال فرودگاه نوشهر با حضور وزير ارتباطات
طرح بهسازي و توسعه ترمينال مسافربري فرودگاه نوشهر با اعتبار ۳ ميليارد و ۴۰۰ ميليون تومان با حضور وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات به بهره برداري رسيد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرودگاههای مازندران: محمدجواد آذري جهري در جلسه اقتصاد مقاومتي مازندران که در سالن بندر نوشهر برگزار شد، با تاکيد بر ضرورت توسعه زيرساخت هاي گردشگري شمال گفت: مازندران قطب گردشگري است و توسعه زيرساخت هاي گردشگري در اين استان و مخصوصا شمال ضرورت دارد.

وي در ادامه افزود: يکي از راه هاي جذب گردشگر فراهم کردن زير ساخت هاي حمل و نقل و مسائل مربوط به جا به جايي مسافر است که مي تواند به بحث اشتغال و افزايش درآمد مردم کمک کند.
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات بيان کرد: در شرايطي که جاده هاي استان مازندران در تعطيلات و پيک زماني با ترافيک سنگيي رو به رو است، استفاده از حمل و نقل هوايي يکي از راه هاي جذب گردشگران شهرهاي جنوبي کشور به شمار مي رود.
جهرمي در خصوص توسعه فرودگاه نوشهر عنوان کرد: سالن مسافربري فرودگاه نوشهر که امروز انجام شد اين فرودگاه را تبديل به يکي از فرودگاه هاي کلاس خوب کشور کرده و بايد در ستاد اقتصاد مقاومتي تصميمي گرفته شود که 6 پرواز هفتگي اين فرودگاه افزايش يابد.

همچنین سعدالله وطن خواه مديرکل فردوگاههاي استان مازندران درباره اين پروژه با بيان اينکه  توسعه زيرساخت هاي گردشگري در اولويت دولت بوده است،  اظهار کرد: در اين راستا دو برنامه توسعه اي براي فرودگاه نوشهر در نظر گرفته شد که توسعه ترمينال ساختمان فرودگاه نوشهر به مساحت 1500 مترمربع  و همچنين توسعه ساختمان اداري فرودگاه به مساحت 150 مترمربع از جمله اين دو برنامه بود که اجرايي شد
وي با اشاره به ‌افتتاح فاز دوم ساختمان ايمني زميني، استخر آب و ساختمان هاي جنبي فرودگاه به اعتبار ۶ میلیارد ریال گفت: سالانه 900 پرواز و 70 هزار مسافر در فرودگاه نوشهر جابجا مي شوند که اميد است با توسعه فرودگاه نوشهر اين ميزان افزايش يابد‌.
مدير کل فرودگاه‌هاي مازندران ادامه داد: ‌در مجموع در فرودگاه هاي اين استان سالانه 6100 پرواز نشست و برخاست مي کنند و 570 هزار مسافر جابجا مي شوند


‌توسعه فرودگاه هاي شهرهاي شمالي از اولويت ها است
سعيد اکبري عضو هيات مديره شرکت فرودگاه هاي کشور و راهبر عمليات هوانوردي در حاشيه افتتاح توسعه و بهسازي سالن ترمينال مسافربري فرودگاه نوشهر با بيان اينکه توسعه فرودگاه‌هاي شهرهاي شمالي به دليل  توريستي بودن از اولويت ها است، اظهار کرد: ‌با توجه به بحث گردشگري و توجه ويژه به زيرساخت هاي توسعه گردشگري توسعه فرودگاههاي شمال در اولويت شرکت فرودگاههاي کشور قرار دارد
وي افزود: ‌تمام توان شرکت فرودگاه هاي کشور بر اين است تا بتوان فرودگاه هاي نوشهر و رامسر را به سطح ايده آل رساند تا ضمن افزايش تعداد پروازها هواپيماهاي سنگين نيز بتوانند در اين دو فرودگاه به زمين بنشينند.
عضو هيات مديره شرکت فرودگاه هاي کشور و راهبر عمليات هوانوردي تاکيد کرد: بنابر آنچه سهم شرکت فرودگاه ها و ناوبری ایران در رابطه با توسعه فيزيکي و شرايط ايده آل در فرودگاهها است، انجام مي دهد تا شرکت ها بتوانند با برنامه ريزي مطلوب و استفاده از هواپيماهاي مناسب در خدمت مردم باشند.

 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد