خبر خبر

مديرکل فرودگاه‌هاي استان مازندران عنوان کرد: باند جديد فرودگاه رامسر آماده افتتاح است افزايش دو تا سه برابري ظرفيت فرودگاه با راه‌اندازي باند جديد
مديرکل فرودگاه‌هاي استان مازندران از اتمام عمليات احداث باند جديد فرودگاه رامسر خبر داد و گفت: اکنون تقاضاي سفر به اهواز، شيراز، مشهد و کيش وجود دارد و چنانچه باند جديد آغاز به کار کند اين پروازها انجام مي‌شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرودگاههای مازندران : مهندس سعداله وطن خواه با بیان این که باند جدید فرودگاه رامسر آماده افتتاح است، گفت: باند جدید فرودگاه رامسر ۲۳5۰ مترطول دارد و به صورت تمام بتنی اجرا شده است . ولی به دلیل موانعی که از قبل وجود داشت، طول باند موثر کاهش پیدا کرده، چرا که درابتدای باند ساختمان مجتمع تفریحی فدک مربوط به سپاه پاسداران و در قسمت شرقی نیز یکسری مستحدثات شخصی و جاده  مواصلاتی تنکابن  قراردارد.که به  جهت ارتفاع، جابجایی آستانه باند را سبب شده است و ،  وجوداین موانع باعث شده نتوانیم ازظرفیت کامل بانداستفاده کنیم.

 

 

پذیرش ایرباس ۳۲۰

او با اشاره به این که باند فعلی بطول هزار و ۵۰۰ متر دارای روسازی آسفالت است و اکنون نشست و برخاست هواپیما در آن انجام می شود، تصریح کرد: با اقدام های انجام شده بخشی از موانع پروازی  برطرف گردیده و بر اساس برنامه ریزی بعمل آمده ،باند فرودگاه ظرفیت پذیرش هواپیمای ایرباس ۳۲۰ را خواهد داشت.

وطن خواه ادامه داد: قرار بود باند جدید با شرایط فوق  در دهه مبارک فجر به بهره برداری برسانیم که به دلیل شرایط نامساعد جوی این کار انجام نشد اما به زودی باند را افتتاح خواهیم کرد.

مدیرکل فرودگاه‌های استان مازندران با بیان این که بهره‌برداری از این باند پاسخگوی بخش زیادی از درخواست های شهروندان در خصوص گردشگری و توسعه پروازها خواهد بود، اظهارکرد: بی شک با بهره برداری از باند جدید توسعه زیادی در تعداد و مسیرهای پروازی خواهیم داشت .

وطن خواه با اشاره به این که در حال حاضر ناوگان عملیاتی در آن فرودگاه ،ATR است؛گفت: این نوع هواپیما به لحاظ محدودیت های عملیاتی  در مسیر های بیش از یک ساعت پروازنمی کند پروازهای مشهد که قبلا انجام می شد به همین دلیل  اکنون لغوشده است. چنانچه این باندبه مورداستفاده قرارگیرد قطعاهم پروازهای جدیدی خواهیم داشت وهم تعدادپروازهای موجودافزایش پیدامی‌کند.

افزایش دو تا سه برابری ظرفیت فرودگاه

او تصریح کرد: در حال حاضر هفته ای ۶  پرواز به تهران و دو پرواز نیز به اصفهان داریم. اکنون تقاضای سفر به اهواز، شیراز، مشهد و کیش وجود دارد و چنانچه باند جدید بهره برداری میشود، این پروازها انجام خواهد شد. ایرلاین ها نیز درخواست‌های خود را در این خصوص ارایه کرده‌اند و پیش‌بینی ما افزایش دو تا سه برابری ظرفیت فرودگاه است.

وطن خواه درباره عملیات بهسازی فرودگاه نیز گفت: پروژه تعریض تاکسی‌وی و توسعه اپرون  فرودگاه نیز در راستای افزایش ظرفیت و امکان پذیرش هواپیمای بزرگتر صورت گرفته است . 

وی با بیان این که چندین پروژه عمرانی در فرودگاه‌های استان مازندران در حال انجام است، افزود: در فرودگاه ساری نیز به جد به دنبال این هستیم تا بخشی از اراضی که در مسیر توسعه فرودگاه قرار دارد را تملک کنیم و در این خصوص با دادستانی نیزهماهنگی‌های لازم را انجام داده ایم.وی به پیشرفت قابل ملاحظه پروژه زهکشی و اجرای طرح فاضلاب و تصفیه خانه مرکزی اشاره کرد و افزود پروژه مذکور با اعتبار بالغ بر 25 میلیارد تومان از محل منابع شرکت فرودگاههاو ناوبری هوایی ایران در حال اجرا می باشد . 

 

نصب دستگاه ILS درفرودگاه ساری منتظرجانمایی

او با اشاره به این که یکی از مهمترین پروژه های فرودگاه ساری ، نصب و بهره برداری از سامانه کمک ناوبری ILS  می باشد تصریح کرد علیرغم اینکه اراضی مورد نیاز طرح تملک و خریداری شده است و در این راستا حدود 30 میلیارد تومان هزینه شده است همچنین سایت های گلایدپس و لوکولایزر نیز احداث و آنتن ها نصب شده است ولی به جهت اینکه هنوز جاده های مواصلاتی روستایی مجاور فرودگاه که در جریان تملک اراضی دچار تغییر شده اند جایگزین نشده و منتظریم تا اداره کل راه و شهر سازی نسبت به احداث و تکمیل جاده های مذکور اقدام لازم بعمل آورد به همین جهت هنوز امکان بهره برداری از دستگاه میسر نشده است . مدیر کل فرودگاههای مازندران اضافه کرد: در حال حاضر پروژه حصارکشی و دیوار گذاری فرودگاه ساری را با پیشرفت حدود 40 درصد در دست اقدام  داریم  و امیدواریم  ظرف چند ماه آینده به بهر برداری برسد و همچنین  افزود پروژه توسعه اپرون و پارکینگ هواپیما به مساحت حدود 14000 متر مربع باتمام رسیده و در اولین فرصت با حضور مقامات عالی شرکت فرودگاهها و ناوبری هواپیما به بهره برداری خواهد رسید ، این پروژه ها حدود 20 میلیارد تومان اعتبار به خود اختصاص داده اند وطن خواه همچنین به پروژه تاسیسات و موتور خانه مرکزی اشاره کرد و افزود مطالعات این پروژه به اتمام رسیده و هفته آینده مناقصه آن در تهران برگزار خواهد شد و عملیات اجرایی آن ان شاءا... در سال جدید آغاز می شود .

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد