خبر خبر

اعزام زائران عتبات عاليات فرودگاه ساري از سرگرفته مي شود
مديرکل فرودگاه‌هاي استان مازندران از اعزام مجدد زائران عتبات عاليات از فرودگاه ساري خبر داد و گفت: اعزام زائران عتبات عاليات بعد از ماه مبارک رمضان مجددا از سر گرفته خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرودگاههای مازندران ، سعدالله وطن‌خواه با بیان اینکه در آستانه اعزام مجدد زائران بیت الله الحرام به سرزمین وحی قرار داریم، گفت: فرودگاه  شهدای ساری در آخرین اعزام حجاج به عربستان با هفت پرواز جزو فرودگاه های برتر کشور در این حوزه بود.

مدیرکل فرودگاه‌های استان مازندران تصریح کرد: با عنایت به کاهش ظرفیت ها پیش بینی می شود سال جاری با اعزام حداقل چهار پرواز به عربستان کماکان در خدمت حجاج مازندرانی باشیم.

وی در خصوص آخرین وضعیت فرودگاه رامسر اظهار کرد: در حال حاضر درصدد تصویب مرز هوایی رامسر بوده و یکی از اصلی ترین برنامه های سال جاری، پیگیری و تدارک برای اعزام و پذیرش مسافر به مقصد کشورهای عربی و حوزه دریای خزر است.

وطن خواه با اشاره به پروژه های زیرساختی سال 1400 بیان کرد: دیوارهای حفاظتی فرودگاه ساری در سال گذشته به طول هشت کیلومتر انجام شد و پروژه بلوار ورودی فرودگاه در حدود دو هزار متر به بهره برداری رسید. طرح تملک اراضی در حدود۳۰۰  هزار مترمربع به منظور توسعه و زیباسازی ورودی فرودگاه نیز از دیگر اقداماتی بود که سال گذشته در فرودگاه  شهدای ساری صورت پذیرفت.

وی در خصوص سامانه ILS  توضیح داد: این سامانه سال گذشته در فرودگاه ساری نصب شد و در حال حاضر حوزه معاونت هوانوردی در حال تدوین طرح های تقرب مربوط به آن است.

مدیرکل فرودگاه های استان مازندران با اشاره به دیگر اقدامات انجام شده در سال گذشته خاطرنشان کرد: در بحث فنی، خرید تابلوهای برق و خریدبخشی از سامانه های برودتی و حرارتی فرودگاه شهدای ساری و نیز مطالعات مربوط به راه اندازی موتورخانه این فرودگاه از دیگر اقدامات سال 1400 بود.

وطن خواه گفت: توسعه ترمینال فرودگاه شهدای رامسر با پیشرفت 35 درصدی همراه بوده و توسعه اپرون این فرودگاه نیز به مساحت 5 هزار مترمربع، حدود 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی با بیان اینکه در بحث توسعه زیرساخت در فرودگاه های استان به پیشرفت های خوبی دست یافته ایم گفت: اتمام پروژه جمع آوری آب های سطحی و زهکشی فرودگاه شهدای ساری و تکمیل دیگر پروژه های نیمه کاره و برگزاری مناقصه برای احداث موتورخانه و تاسیسات مرکزی فرودگاه از اهم اقدامات سال جاری خواهد بود.

مدیرکل فرودگاه های استان مازندران در پایان با بیان اینکه هشت شرکت هواپیمایی در استان فعالیت دارند گفت: امسال برای اولین بار اعزام و پذیرش مسافر از فرودگاه شهدای نوشهر به مقصد شیراز و اصفهان انجام می شود. این در حالی است که سال جاری فرودگاه شهدای ساری نیز به مقصد کرمانشاه و قشم پرواز خواهد داشت که امیدواریم باهمکاری شرکتهای هواپیمایی محقق شود.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد